Podróżniczy

Turystyka i podróże. Inspirujące miejsca warte zwiedzenia i ciekawe atrakcje turystyczne. Tu znajdziesz pomysł na wyjątkowy wypoczynek lub patent na przygodę.

Rejsy z Kołobrzegu

Będąc nad morzem warto skorzystać nie tylko z tradycyjnych rozrywek i wylegiwania się na plaży. Morze jest fascynujące, a najlepszym sposobem na odkrycie jego uroków są rejsy żeglarskie. Nawet na własnym podwórku możemy zażyć tej atrakcji. Kołobrzeg to wyjątkowe nadmorskie miasto w Polsce. Stąd organizowane są rejsy na duńską wyspę Bornholm i inne zakątki morza bałtyckiego, a także liczne przybrzeżne rejsy wycieczkowe oraz morskie wyprawy dla wędkarzy i płetwonurków. Rejsy z Kołobrzegu to wyjątkowe połączenie przyjemności morskiego wędkowania, rekreacji morskiej oraz zmierzenia się z żywiołem Bałtyku.

wczasy kołobrzeg

Kołobrzeska Żegluga Pasażerska ma się bardzo dobrze. Z Kołobrzegu odpływają dziesiątki statków i jachtów, co plasuje Kołobrzeg na pierwszym miejscu wśród portów turystycznych Polski. Wybierając się na wczasy w Kołobrzegu, grzechem jest nie skorzystać z takiej atrakcji. Rejs nowoczesnym, luksusowo wyposażonym statkiem pasażerskim lub promem to nie raz większa przygoda niż to, czego możemy doświadczyć na lądzie. Bilety na prom nie są zbyt drogie, a jadąc z grypą przyjaciół możemy zapłacić jeszcze mniej za bilet grupowy. Na statkach często, zwłaszcza w lecie, organizowane są imprezy, dzięki czemu nie można narzekać na nudę, a kołysanie fal morskich wprawia w dobry klimat. W porcie zawsze stoi jakiś wolny prom, więc praktycznie zawsze, bez wcześniejszego przygotowania, możemy się zabrać w podróż. Tego typu forma rozrywki jest niezwykle popularna zwłaszcza na koniec roku. Sylwester na statku to niezapomniane chwile i zabawa najwyższych lotów.

rejsy z kołobrzegu na bronholm

Najbardziej popularny jest rejs na Bornholm. Bornholm to wyspa o przepięknych walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Jest to miejsce znakomite zarówno na aktywny wypoczynek, jak i spokojne wylegiwanie się na plaży. Linia brzegowa wyspy robi niesamowite wrażenie. Można ją podziwiać podczas długiej jazdy na rowerze, ponieważ Bornholm ma bardzo dobrze rozbudowane ścieżki rowerowe. Rejsy na Bornholm są organizowane przez cały rok. Są okazją do poznania nowej kultury i nowego kraju oddalonego od polskiego wybrzeża o niespełna pięć godzin żeglugi. Koszt takiego rejsu wynosi ok. 170-180zł, ale wrażenia są bezcenne.

wczasy nad morzem

Jednak z Kołobrzegu możemy się wybrać na rejsy turystyczne nie tylko za granicę, ale także do położonych w pobliżu Ustronia Morskiego, Grzybowa czy Dźwirzyna. Wczasy Kołobrzeg to znakomita okazja do zaczerpnięcia świeżej bryzy na otwartym morzu.

port w kołobrzegu

Reklamy

No comments yet»

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: